piątek, 10 marca 2017

Wkurzeni

W obliczu totalnej porażki, w obliczu zrobienia z siebie idiotów na forum europejskim, w obliczu wystawienia się na pośmiewisko , pokazania siebie jako nieudolnych awanturników i warchołów ten rząd powinien już teraz podać się do dymisji. Jeżeli nie cały rząd to przynajmniej Szydło, Waszczykowski, Błaszczak, Macierewicz, Szyszko, Radziwiłł i Kuchciński, wszyscy ci, dzięki którym, cały naród postrzegany jest jako naród debili.

Obecnie nie ma partii na, którą można by zagłosować , więc jak zasugerował jeden z czytelników tego bloga , czemu nie powołać nowej partii, partii wkurwionych. Pewnie nazwa by nie przeszła, chyba, że zastąpimy wkurwionych słowem wkurzonych. Musiałaby to być partia centro-lewicowa, dążąca do utworzenia państwa laickiego, sprawiedliwego, tolerancyjnego, dbająca o środowisko, szanująca prawa zwierząt, szanująca konstytucję i inne organy państwowe. Partia, która dba o obywateli, wszystkich obywateli bez względu na wiek, płeć, kolor skóry, preferencje seksualne czy wyznanie.
Partia, która dopuszcza napływ emigrantów do Polski na określonych zasadach oczywiście. Partia, która szanuje kobiety i ich wybory czyli legalizuje aborcje, in vitro, wspiera antykoncepcje i programy antyprzemocowe. Partia, która nie odcina się całkowicie od PRL-u i potrafi wskazać na rzeczy , które w PRL-u się udały. Partia, która potępi żołnierzy wyklętych i zamordyzm stalinowski, ubecję i sbecję, jak również zdelegalizuje wszelkie ruchy nacjonalistyczno-faszystkowskie, z kibolstwem na czele. Partia, która zadba o zdrowie obywateli, zatroszczy się o seniorów i dzieci. Partia, która rozprawi się z klerem i rozwiąże konkordat, wyprowadzi religię ze szkół i zajmie się reformą edukacji itd. To jest dopiero początek góry lodowej, że tak powiem. Czy w obecnych warunkach jest możliwość powołania takiej partii i jakie miałaby ona poparcie? Ciekawa jestem waszych opinii.

1 komentarz:

  1. Anonimowy14:36:00

    Opisana przez Ciebie Partia tzw wkurwionych,bylaby szczytem marzen normalnego,uczciwego czlowieka.No ale kto by w Polsce na taka partie zaglosowal?Tu chyba trzeba nowego spoleczenstwa,a nie nowej partii.Na zachodzie tez jest coraz wiecej ludzi wkurwionych,ale jakos garna sie,czy wpadaja na populistyczny lep,do partii skrajnie prawicowych.Widocznie po 70ciu latach pokoju i demokracji,ludzie maja potrzebe dostac w dupe.
    -z-

    OdpowiedzUsuń

Liczę na wyważone komentarze , na temat , nie ad personam. Chamskie, obraźliwe wypociny nie będą publikowane.